Biokominki - przytulne i ciepłe wnętrze domu
2018/11/06
Kiedy nadchodzą chłodne, jesienno-zimowe dni najchętniej siedzielibyśmy pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty i oglądali płomienie skrzące się w kominku. Minusem kominków jest to, że nie każdy może sobie na nie pozwolić - zwłaszcza osoby mieszkające w bloku. Jaką mamy więc alternatywę? Są to biokominki! Jeśli nie wiecie czym one są, spieszymy z szybkim wyjaśnieniem!
Biokominek - co to jest?
Biokominek to bezpieczna, innowacyjna, a przede wszystkim bezpieczna dla środowiska alternatywa dla klasycznych kominków. Do ich opalania wykorzystuje się płynne lub żelowe paliwo oparte na alkoholu. Paliwo to przeważnie bazuje na alkoholou etylowym, a spala się nie wytwarzając dymu oraz zapachu. Różnica polega także na tym, iż w biokominkach po wypaleniu się paliwa w palenisku nie zostanie nam popiół. Dużym plusem biokominków jest fakt, że nie wymagają one instalacji kominowej. Całe ciepło, które powstaje w wyniku spalania nie ucieka nam przez komin, lecz wypełnia pomieszczenie. Biokominki wyróżniają się także mobilnością - możemy je przenosić w różne miejsca z łatwością.
Dlaczego warto mieć biokominek?
Biokominek pozwala stworzyć w domu przyjemną, ciepłą atmosferę. Można się przy nim zrelaskować patrząc na mieniące się płomienie. Co ważne sprawdzą się także w blokach mieszkaniowych, co z pewnością ucieszy wielu mieszkańców dużych miast. Biokominki nie wymagają używania ani drewna ani węgla, są proste w obsłudze, a zarazem bardzo efektowne. Uwalnia energię stopniowo, podnosząc temperaturę pomieszczenia o kilka stopni. Nie jest jednak systemem grzewczym, dlatego nie ociepli całości domu lub mieszkania. Jego charakter jest zdecydowanie bardziej dekoracyjny, budujący nastrój wnętrza. Biokominek będzie więc świetnym rozwiązaniem dla osób chcących poczuć magię kominkowego ognia.
Gdzie zainstalować biokominek?
Biokominek świetnie odnajdzie się w przestrzeni domowego salonu, jadalni czy sypialni. Wszędzie tam, gdzie chcemy zrelaksować się przy blasku delikatnego ognia. Pamiętajmy, że w większości biokominki nie są przeznaczone do zabudowy ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli chcemy zabudować biokominek, skontaktujmy się z producentem czy istnieje taka możliwość i czy nie będzie to dla nas stanowiło jakiegoś zagrożenia. Najlepiej jest jednak biokominek zawiesić na ścianie jak przykładowo telewizor. Zwróćmy również uwagę na to, żeby w pobliżu biokominka nie znajdowały się przedmioty łatwopalne oraz sprzęty agd.
Jakie paliwo do biokominka?
Tak jak wcześniej wspomnieliśmy paliwo do biokominków oparte jest na alkoholu etylowym. Ważne aby podczas spalania nie wydzielał się przykry zapach ani dym. Bez wyrzutów sumienia polecić możemy bioetanol EkoXfire, który jest najwyższym jakościowo paliwem do biokominków dostępnym na rynku. EkoXfire produkowane jest poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii, pozwalających na 99% odwodnienie biopaliwa! Nie zawiera szkodliwego acetonu, dzięki czemu posiada neutralny zapach. Nie zagraża także naszemu zdrowiu. Produktami spalania biopaliwa EkoXfire są dwutlenek węgla oraz para wodna, które wydostają się w ilości bezpiecznej dla otoczenia. 1 litr bioetanolu będzie spalał się nawet do ok. 6 godzin! EkoXfire posiada atest PZH ( proces produkcji nadzorowany jest przez Zintegrowany System Jakości ISO 9001 i System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001), dlatego można mu z całą pewnością zaufać i wykorzystywać w swoim wnętrzu.